Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5. Meslek Grubu Sizi Dinliyoruz Kahvaltı Programı Yapıldı.

5. Meslek Grubu Sizi Dinliyoruz Kahvaltı Programı Yapıldı.16 Mart 2017 Perşembe 16:04

Başkanımız Durmuş Zor, TOBB’un sicil affı ile ilgili hükümetle görüşmelerin devam ettiğini ve 2017 yılında sicil affı beklediklerini söyledi.

 

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO), odaya kayıtlı meslek gruplarının sorun ve taleplerini dinlemek üzere ‘Sizleri Dinliyoruz’ adıyla başlattığı toplantıların sonuncusu 5. Meslek gurubu olan gıda maddeleri toptan ve perakende satış yapan iş yerleriyle oldu. Ünye Ticaret ve Sanayi Odası lokalinde düzenlenen kahvaltıda gıda maddeleri ve toplan ve perakende satış yapan işadamlarıyla bir araya gelindi.

- “KOSGEB’ten beklediğimizi bulamadık”-

Toplantıda, KOSGEB’in esnaflara verdiği 50 bin liralık krediye ilişkin beklentilerine yanıt alamadıklarını ifade eden Durmuş Zor, “KOSGEB kredisinde beklediğimizi bulamadık. Türkiye genelinde 15 bin kişiye verilecek. Bu kapsamda da Ünye’de bu krediden yaklaşık 20 kişi yararlanabilecek. Millet olarak bir eksiğimiz var, son gün koşuyoruz, sabahlara kadar sistem kilitli. Ne KOSGEB kendisi girebildi, ne de biz üyelerimize yardımcı olabildik. Personelimiz gece yarısı gelerek üyelerimizin problemini çözmeye çalıştı. Sonuç itibariyle yüzlerce insan KOSGEB’ten bu krediyi alabilecek duruma geldiler, ama kaynağın kısıtlı olmasından dolayı çektiğimiz çilenin karşılığı olmadı” dedi.

- “2017’de sicil affı bekliyoruz” -

Zor, 2017 yılında sicil affı beklediklerini ve TOBB’un bu konuda hükümetle çalışmalarının devam ettiğini belirterek, şu açıklamayı yaptı:

“Üyelerimiz içinde kredi kartından, çekinden, senedinden bir defa sabıkalanmış üyelerimiz var. Durumu kötü olan, krediye ihtiyacı olan insanlar var. Bir de durumu iyi olan insanlar var. Odalar ve Borsalar vasıtası ile ve KOSGEB’ten durumu iyi olan insanlar kredi alıyor. Ama gerçekten mağdur olan insanları kurtarabilmemiz lazım. Onlarında sicillerinden dolayı problem yaşıyorlar. Sicil affı ile ilgili TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile hükümet kanadında çalışma devam ediyor.  Bizde 2017 yılında sicil affı olsun istiyoruz. Çok ciddi derecede kusur işleyen insanlar af oluyor da bu insanları da kontrollü bir şekilde affedilmesi lazım.”

Zor, 2016 yılı toplantılarını tamamladıklarını, 2017 yılında yeniden ayda bir meslek guruplarıyla kahvaltıda bir araya geleceklerini sözlerine ekledi.

ÜTSO’nun toplantısına katılan Belediye Başkanı Ahmet Çamyar da belediyenin OSB başta olmak üzere Kültür Yolu, İş Merkezi, Kültür Sarayı, yeni pazaryeri ve diğer çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2013 ÜNYE TİCARET VE SANAYİ ODASI
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya