Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HİSARCIKLIOĞLU ÇANKAYA KÖŞKÜNDE

HİSARCIKLIOĞLU ÇANKAYA KÖŞKÜNDE12 Kasım 2015 Perşembe 09:47

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Çankaya Köşkü’nde düzenlenen akşam yemeğine katıldı.​

İş dünyası ve çalışma hayatının temsilcilerinin katıldığı yemekte konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Eğer biz ekonomimizi ve siyasetimizi yeniden yapılandırmaz ve yeni bir ruhla reform bilincini her kesime yayamazsak bir süre sonra bu makroekonomik dengeler bize kalıcı ve sürdürülebilir bir kalkınmayı beraberinde getirmeyebilir" dedi.

 

Davutoğlu, şöyle devam etti: "Reaktif olarak bir ekonominin kendini koruma kapasitesi ayrıdır, aynı ekonominin proaktif olarak büyüme kapasitesi göstermesi ayrıdır. Öyle bir ekonomik süreçten geçiyoruz ki büyüyemeyenler durdukları yerde saymıyorlar, geriye doğru gidiyorlar. Biz, süratle ekonomi kapasitesini hep beraber genişletecek tedbirleri alma zorunluluğu ile karşı karşıyayız. Önümüzdeki dönemde kalkınmanın, gerçek anlamda dünya ile rekabet eder bir ekonomik performansın gösterilmesi için siyasi perspektifi yansıtan 4 saç ayağını, ana omurgayı hepimizin kabul ettiği kanaatindeyim”. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2013 ÜNYE TİCARET VE SANAYİ ODASI
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya