Merkezi Başka Bir Sicilin Görev Alanında Bulunan Limited Şirketin Ünye Şubesinin Açılışı

 

MERSİS üzerinden kayıt yapmanız gerektiğinden http://mersis.gumrukticaret.gov.tr tıklayarak kayıt olunuz ve girişinizi yapınız.

Yazisma Örnekleri

Gerekli evraklar Ticaret Sicil Müdürlüğüne ve Oda Sicil Müdürlüğüne olmak üzere 2 takım düzenlenecektir

GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİ (Ticaret Sicil Müdürlüğü)

 1. Dilekçe (yetkililer tarafından veya vekaleten imzalanmalı vekaletin aslı veya onaylı sureti eklenmelidir)
 2. Merkezin bulunduğu Sicil Müdürlüğünden,tescil edilen ana sözleşme ile anasözleşme değişiklikleri,son ortaklara ilişkin tescillerin onaylı suretleri ve tescil edilen en son işlemin Ticaret Sicili Gazetesi(1 Nüsha)
 3. Şube açılışına ilişkin noter onaylı ortaklar kurulu kararı (bu kararda şubenin ticaret unvanı kısaltılmadan eksiksiz, açık adresi, temsilcileri ve temsil şekli açıkça belirtilecektir - 1 nüsha)
 4. Şube müdürünün şube unvanı altında düzenlenen imza beyannamesi ve Nüfus Cüzdan Fotokopisi (T.C. Kimlik Numaralı) (1 nüsha)
 5. Merkezin sicil Müdürlüğünden Ticaret Sicili Yönetmeliği'nin 120. maddesine göre alınan belge.
 6. Taahhütname (yetkili tarafından imzalanmış olmalıdır)

 

GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİ (Oda Sicil Müdürlüğü)

 1. Oda Sicil Müdürlüğüne Hitaben Dilekçe (yetkililer tarafından veya vekaleten imzalanmalı vekaletin aslı veya onaylı sureti eklenmelidir)
 2. Ana sözleşme, ana sözleşme değişikliklerine ilişkin tadil mukaveleleri ve son ortakları gösteren ortaklar kurulu kararı ile bunların ilan edildiği Türkiye Ticaret Sicili Gazetelerinin  suretleri (1 Nüsha)
 3. Şube açılışına ilişkin noter onaylı ortaklar kurulu kararı (bu kararda şubenin ticaret unvanı kısaltılmadan eksiksiz, açık adresi, temsilcileri ve temsil şekli açıkça belirtilecektir - 1 nüsha)
 4. Şube müdürünün şube unvanı altında düzenlenen noter onaylı imza beyannamesi ve Nüfus Cüzdan Fotokopisi (T.C. Kimlik Numaralı) (1 nüsha)
 5. Oda kayıt beyannamesi(Yetkililerce İmzalanmalı, şube müdürünün resmi bulunmalıdır.)
© 2013 ÜNYE TİCARET VE SANAYİ ODASI
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya