Terkin

 

Olağan Terkin

5174 Sayılı Kanun uyarınca düzenlenmiş olan Oda Muamelat Yönetmeliği gereği Ticaret Sicil Memurluğu'ndan kayıtlarını sildiren ve bunu belgelendiren üyeler Oda Sicil Servisi'nden yazılı olarak kayıtların silinmesi isteğinde bulunabilirler. Bu takdirde üyelerin Oda'daki kayıtları silinir.

Terkin Dilekçe


Mutabakat Komitesi Kararı Gereği Terkin(Gerçek Kişiler)

5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu'nun 64. Maddesi gereği, Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanununa tabi odalar ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesindeki odalar arasında üye kayıt zorunluluğunu bakımından çıkacak olan anlaşmazlıkları çözümlemek üzere kurulmuş olan Mutabakat Komitesi tarafından hakkında, Esnaf ve Sanatkarlar Odasında kaydının devam etmesi, Ticaret Odasından kaydının silinmesi yönünde karar verilmiş olan gerçek kişinin dilekçe ekinde, üyesi olduğu esnaf ve sanatkar odasından alınmış oda kayıt belgesi ve ilgili mutbakat komitesi kararı ile müracaat etmesi halinde varsa tahakkuk etmiş aidat borcunun ödenmesi şartıyla Konya Ticaret Odası'ndan kaydı silinir.

Mutabakat Komisyonu Kararı Gereği Terkin Dilekçesi - Gerçek Kişiler


Vefat Nedeniyle Terkin(Gerçek Kişiler) 

5174 Sayılı Kanun ve bu kanun uyarınca düzenlenmiş olan Oda Muamelat Yönetmeliği gereği Konya Ticaret Odası'nda gerçek kişi üyelelik kaydı bulunan kişilerin vefat etmesi halinde, kişinin vârisleri tarafından dilekçe ekinde veraset ilamının aslı veya mahkeme yada noter onaylı örneği ile müracaat edilmesi halinde Oda Meclis Kararıyla Konya Ticaret Odasın'dan kaydı silinir.

Vefat Nedeniyle Terkin Dilekçesi - Gerçek Kişiler

 

© 2013 ÜNYE TİCARET VE SANAYİ ODASI
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya