Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜNİÇAP'TAN ENVER YILMAZ'A ZİYARET

ÜNİÇAP'TAN ENVER YILMAZ'A ZİYARET31 Ekim 2016 Pazartesi 15:29

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye, İkizce, Çaybaşı ve Akkuş Sivil Toplumun Sesi Platformu (ÜNİÇAP) üyeleri ile istişarede bulundu. Gelen taleplerin yüzde 70’inin Büyükşehrin sorumluluğunda olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, çalışmaların ta

Üyesi Olduğumuz ÜNİÇAP heyeti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver YILMAZ'I ziyaret etti. 

28 sivil toplum örgütü tarafından yaklaşık 1 yıl önce oluşturulan ve Ünye, İkizce, Çaybaşı ve Akkuş ilçelerinin sorunlarını tespit ederek yetkililerle ÜNİÇAP çatısı altında bir araya gelen platform üyeleri taleplerini Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a iletti.

- Ünye OSB’de Her Şey Yolunda İlerliyor-

Talepleri not alarak Büyükşehir’in çalışma alanında olduğu konularla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Yılmaz, “Ünye OSB ile ilgili en iyi noktaya gelindi. Mütevelli heyetinin kurulması ile kamulaştırma paralarının aktarılması başlayacak. Bunlar çok uzun sürmüyor. Deyim yerindeyse 30 yıldır ilk defa rayında olmayan, paslanmış ve hareket etmeyen tren bir vinç tarafından alındı, istikametine konuldu ve çalışır vaziyete getirildi. Ünye OSB’de işi bu aşamaya getirdik.” dedi.

-Ünye Limanı yatırımına hükümet sıcak bakıyor

Başkan Enver Yılmaz, Ünye Limanı’nın fizibilitesini hazırladıklarını belirterek, “Oraya yönelik talep çok olmasına rağmen ciddi bir hükümet yatırımı bekliyoruz, hükümetimizde buna sıcak bakıyor. Milletvekili arkadaşlarımız süreci takip ediyor” diye konuştu.

-  İkizce’de 70 yıllık belde sıcak asfalta kavuştu-

Ordu ilinde İkizce ilçesinin coğrafyası en zor ilçelerden biri olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “70 yıldır belde belediyesi olan Kaynartaş Mahallemiz Büyükşehir’le ilk defa sıcak asfalta kavuştu ve mahallenin su sorunu çözüldü. Yine Terme güzergahına giden yolları iyileştirdik. 2017 yılı sonunda yol sorunu olmayan bir Ordu inşa edeceğiz ” dedi.

- Çaşbaşı’nda söz verilen takvimde çalışmalar tamamlanacak -

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Çaybaşı ilçesinin şehir içinin tamamında yol ve su sorununun çözüldüğünü ifade ederek, “Ara bağlantı yollarından Tekkiraz-İkizce yolunun bağlantısı bitti. Hava şartlarına bağlı olarak birtakım gecikmeler ve aksaklıklar yaşadık, ancak söz verdiğimiz takvimde çalışmalarımızı tamamlayacağız” diye konuştu.

- Beldelerle Akkuş arasında organik bağı sağladık -

Büyükşehir Belediyesi olarak daha önce belde olan şuan ki mahallelerle Akkuş ilçesi arasında organik bağı sağlandığını söyleyen Başkan Yılmaz,  “Salman- Akkuş arasındaki yolu ve Çayıralan, Kızılelma, Seferli ve Salman’ı sıcak asfalta kavuşturuyoruz. Yine Salman Mahallemizin su sorununu da çözüyoruz. Akkuş’un şehir merkezinde de yol ve su sorununu bitirdik. Biz nüfusun yoğun olduğu belde ve şehir merkezlerinde çok daha önce bitmiş olması gereken yol, su ve kanalizasyon sorunlarına neşter vurduk. Bunlar bittiğinde sosyal projelere ağırlık vereceğiz.  Akkuş’un cezaevi projesinin yatırım programına alınması ile ilgili süreç de işliyor” dedi.

- ÜNİÇAP’ın taleplerinin yüzde 70’i Büyükşehir’in görev alanında -

ÜNİÇAP tarafından bildirilen taleplerin yüzde 70’inin Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanında olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Belediyemiz tarafından ilçelerimizde yaptığımız birçok çalışmayı bitirme aşamasına getirdik. İnşallah kısa bir süre zarfında çalışmaları tamamlayarak halkımızın hizmetine de sunmuş olacağız” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2013 ÜNYE TİCARET VE SANAYİ ODASI
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya